Кинески водечки производител на опрема за жици за далновод

Обезбедуваме врвно квалитетно против-виткување жичено јаже, макари со напојување, хидраулични машини за стегање на спроводници, макари за жици и така натаму.

ЗА QIANYUAN POWERLINE 

Yangzhou Qianyuan Electric Equipment Manufacturing & Trade Co. Ltd е основана во 2008 година (поранешен Yangzhou Xiyi Power Co. Ltd.) и се наоѓа во градот Јангжу, провинцијата Џиангсу. Qianyuan, исто така, основаше фабрика за филијали во градот Бажоу, провинцијата Хебеј. Компанијата е специјализирана за производство и дизајн на Стрингување на далноводот алатки подземни алатки за влечење кабли. Нашите главни производи се Анти-извртување челично жица јаже, Макара за жици, Хидраулични алатки за стегање, Напојувани макари, Зафат со жица, Џин Пол, Стенд за хидраулична макара, Рачки за влечење кабли, Кабел транспортер со гасеници, Дигалки за синџири со лост, и така натаму, кои главно се снабдуваат со електроенергетските компании, железницата компании и други индустриски области. Имаме многу строг систем за контрола на квалитетот, а нашите производи веќе се тестирани од кинескиот Институт за истражување на висок напон Вухан и се широко користени од целата земја. Прочитај повеќе .............

anti twist wire rope
hydraulic power pack

Избрана Производи

anti twist wire rope

Анти-вист жичено јаже


Специјалниот Anti Twist Wire Rope е широко користен во операциите за жици на далноводи, за влечење проводници, OPGW кабел, ADSS, влечно јаже од 500 kv итн.

Powered Winches

Винчи напојувани со брза брзина


Напојувачките макари главно се применуваат за подигнување на челични кули или бетонски столбови со операција на влечење и подигнување заедно со Gin Pole во проектот за пренос на електрична енергија.

Хидраулична машина за стегање на проводници

Хидрауличната единица за напојување на гас се користи за стегање на навртките на кабелот за да се обезбеди најтешката можна врска со кабелот, што многу се користи во конструкцијата за пренос на далноводи.

MC најлон жици блокови


Најлонските жици со голем дијаметар се користат за ослободување на жицата во надземниот далновод. Може да се користи за единечен проводник, двојна поделена жица, четири поделена жица, шест сплит и така натаму.

capstan winch

Винч YAMAHA 5T Capstan


Пренослив винч 5T на гас (Honda или YAMAHA Petrol) се користи за влечење и подигнување при подигнување на кула, поставување на столбови и жици за жици во изградбата на електрични водови.

Хидраулична глава за стегање IZUMI 100T

100T хидраулична глава за стегање мора да биде поврзана со рачна, електрична или гасна хидраулична единица за напојување за да се притисне за поврзување на цевката за поврзување на крајот од бакарен или алуминиумски проводник или електричен кабел.

Често поставувани прашања - QYPOWERLINE

П: Дали сте трговско друштво или производител?
О: Ние сме фабрика и производител на алати за жици за далновод. Нашите главни производи се жичано јаже против извиткување, моќни макари, блок за жици/макара, хидраулични алатки за стегање, држачи за макари за кабли итн. Се наоѓаме во Јангжу, Џиангсу, Кина, филијала во Бажоу, Хебеи. Почнавме да произведуваме и извезуваме алатки за жици во 2008 година.

П: Како да нарачате алатки за жици?
О: Ние ги произведуваме алатките за жици според меѓународниот стандард, но ако клиентот има посебни барања, тие сè уште можат да бидат достапни. Со оглед на ова, подобро е да ни ги дадете целосните информации што ги барате како што следува: материјал, дијаметар , Изградба, обложување, должина, количина, забелешки, пакет, рок на плаќање итн.

П: Колку време е времето за испорака?
О: Ние сме фабрика, така што повеќето од наведените артикли се на залиха. На пример, ако нарачате 10-15 макари жичано јаже против извиткување. ќе бидат потребни 3-5 дена за фабричка испорака, а ако повеќе, ќе бидат потребни 7-30 дена, само во зависност од количината на нарачката.

П: Дали давате примероци? Дали е бесплатно или се наплаќа?
О: Да. Можеме да го понудиме примерокот бесплатно, но да не ги платиме трошоците за превоз. Но, ние ќе го вратиме товарот кога следниот пат количината на вашата нарачка ќе биде до нашиот MOQ.

П: Дали вашите производи се со добар квалитет? Како можам да ти верувам?
О: Да. Ние сме професионален производител на алати за жици со повеќе од 20 години искуство во Кина. Отсекогаш соработувавме со домашни и странски клиенти и партнери со првокласен квалитет и едношалтерски услуги за да постигнеме големи достигнувања. Нема да ве изневериме ако ги барате овие алатки.

П: Која е вашата гарантна политика?
О: QYPOWERLINE стандардно обезбедува една година гаранција за сите наши производи под правилна употреба. Доколку дојде до дефект на производот, ве молиме контактирајте со нас и ние бесплатно ќе ви ги испратиме соодветните заменски делови по курир.

П: Кои се вашите услови за плаќање?
Износ на плаќање помал од 5000 УСД, 100% T/T однапред.
Износ на плаќање до 5000USD, 50% T/T однапред, салдо пред фабричка испорака.
Ние исто така прифаќаме L/C. Тоа зависи од количината на вашата нарачка, времето на испорака итн.